Wiatrówka dziecięca – piękna kurteczka na wiosnę i jesień

https://bubalove.pl/produkt/dziecko/plaszcze-i-kurtki/kurtka-wiatrowka-grafit/

Wiosna i jesień to idealne pory roku do zabaw na świeżym powietrzu. Rozkwitające kwiaty wiosną, kolorowe, szeleszczące liście, żołędzie i kasztany sprzyjają spacerom, kreatywnym zabawom i poszukiwaniu skarbów. Pogoda  w tym czasie jednak bywa kapryśna, dlatego trzeba się do niej przygotować, odpowiednio dobierając garderobę dla swojego dziecka. Małym dziewczynkom przyda się wygodna i lekka wiatrówka dziewczęca, która z pewnością będzie wygodną kurtką na okres przejściowy.

Czym jest wiatrówka?

Najważniejszymi cechami wiatrówki jest jej lekkość i odporność na wiatr. Najczęściej jest wykonana z poliestru, który zapewnia obie te cechy, jest szczelny, nie zajmuje wiele miejsca. Z tego właśnie względu jest to materiał idealny, aby w trakcie stosunkowo ciepłych, ale wietrznych, wilgotnych dni zapewnić komfort noszącego. Wiatrówki dziewczęce pozwolą na ochronienie rączek i tułowia małych kobietek także w przypadku drobnego deszczu. Poliester ma jeszcze jedną zaletę, którą docenią dziewczynki i ich rodzice – mogą mieć dowolny kolor lub  wzór, więc można dobrać kurteczkę idealną do swojego gustu i oczekiwań.

https://bubalove.pl/produkt/dziecko/plaszcze-i-kurtki/kurtka-wiatrowka-grafit/


Jeśli chcemy wybrać dobrą wiatrówkę dziewczęcą, powinniśmy nie tylko rozważać jej kolor lub wzór. Warto zwrócić uwagę na to, aby kurteczka miała kaptur oraz była lekko przedłużana, aby chronić dolną część pleców nawet gdy maluch siada lub kuca w zabawie. Funkcjonalność poprawi z pewnością wygodne zapięcie, na zamek błyskawiczny lub napy. Wiatrówka nie musi być opinająca, nie powinna ograniczać swobody ruchów, jednak aby spełniała swoją rolę, czyli chroniła przed wiatrem, nie może być także zbyt luźna.

Wiatrówka, płaszczyk, a może softshell?

Na rynku pojawiają się różnorodne kurtki przejściowe, od już nam znanych wiatrówek dziewczęcych i chłopięcych, przez kurtki i płaszczyki uszyte z dzianiny, na przykład z dresówki, aż po softshellowe kurteczki dla dzieci. Wiatrówki chronią przed jesienno-wiosennymi warunkami pogodowymi, jest cienka więc można zawsze nosić ją ze sobą, nawet w dziecięcym płaszczyku. Sama z siebie jednak nie grzeje. Dresówka nie ochroni przed wilgocią ani przed wiatrem, za to jest ciepła i przyjemna w dotyku. Dodatkowym plusem jest duża zawartość naturalnych włókien, najczęściej bawełny. Softshell ma dwie warstwy: z zewnątrz jest to poliester, wewnątrz – cieplutki polar. Będzie odpowiedni przy trudniejszych warunkach pogodowych. Jego alternatywą mogą stać się kompatybilne ze sobą płaszczyki i wiatrówki, które można nosić razem lub osobno, co daje dużą uniwersalność.  

 

Dodaj komentarz

WALUTA/CURRENCY/DIE WÄHRUNG
PLN Złoty polski
EUR Euro