Poznaj zalety wełnianych ubrań dla dzieci

dziecko w wełnianym płaszczu i czapce
https://bubalove.pl/produkt/dziecko/plaszcze-i-kurtki/welniany-plaszczyk-dziewczecy-musztardowy/
https://bubalove.pl/produkt/dziecko/czapki-i-kominy/czapka-welniana-dziecieca-bonetka-z-szalikiem-bordowa/

Wełna może kojarzyć się z dzierganych na drutach, grubych swetrach lub cienką tkaniną z której szyte są męskie garnitury. Doskonałe właściwości tych wspaniałych włókien z runa owczego są jednak wykorzystywane w wielu innych celach. Obecnie coraz częściej można spotkać ubrania wełniane dla dzieci, które są doskonałą propozycją dla maluchów. Przekonaj się, dlaczego warto zainteresować się odzieżą wełnianą.

Niezwykła wełna

https://bubalove.pl/produkt/dziecko/czapki-i-kominy/zimowa-welniana-dziecieca-czapka-pilotka-z-apaszka/

W całej Skandynawii dzieci noszą wełniane ubrania od lat. Cienka wełniana dzianina jest dla nich doskonała: to naturalny materiał, który pozwala skórze oddychać  i który ma właściwości termoregulacyjne. Zimą będzie skutecznie grzać, a latem jest neutralny, często osoby noszące wełnę mają poczucie lekkiego chłodzenia. Jest to związane z bardzo dobrą izolacją termiczną wełny oraz z odprowadzaniem przez nią wilgoci, w tym także potu, dalej od skóry. Wełna jest bardzo trwała, mocna i elastyczna, nie przyciąga zapachów i kurzu. Jest to włókno ekologiczne, biodegradowalne. Podczas zabaw na zewnątrz można także docenić fakt, że wełna stanowi naturalny filtr UV.

Ubrania wełniane dla dzieci są wielofunkcyjne i sprawdzają się w różnego rodzaju sytuacjach. Poza zabezpieczeniem przed chłodem, na przykład jako sweterki lub kalesony, doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu w domu. Piżamki i kombinezony wełniane to świetne rozwiązanie gwarantujące komfortowy, spokojny sen. Maluch nie będzie się w nich przegrzewał i pocił. Z wełny może powstawać wygodna bielizna, ubrania codzienne i wierzchnie. Odzież można poddać procesowi lanolinowania, czyli pokrycia włókien naturalną lanoliną, co pozwoli na całkowitą ochronę przed przemakaniem włókien. Lanolinowanie przyda się w czasie odpieluchowania dzieci oraz w odzieży wierzchniej.

Gryzie? A skąd!

https://bubalove.pl/produkt/dziecko/czapki-i-kominy/czapka-welniana-dziecieca-bonetka-z-szalikiem-musztarda/

Do szycia dziecięcych ubranek wełnianych wykorzystywana jest dzianina wełniana która prezentuje najwyższą jakość, miękkość i delikatność. Producenci najczęściej sięgają po merino, czyli wełnę z merynosów. Owce te pochodzą z Nowej Zelandii, gdzie panują bardzo zróżnicowane temperatury. Włókna ich runa są bardzo cienkie, elastyczne i nie powodują podrażnień oraz poczucia swędzenia. Ta cecha jest szczególnie ważna w przypadku produktów przeznaczonych do kontaktu z delikatną skórą dziecka.

My do produkcji czapek, szalików a także płaszczy wykorzystujemy tkaninę wełnianą polskiej produkcji. Tkanina ta jest produkowana z wełny owczej (zawiera jej aż 81%!), która zapewnia komfort cieplny a jednocześnie jest plastyczna i nie gryząca.

Dodaj komentarz

WALUTA/CURRENCY/DIE WÄHRUNG
PLN Złoty polski
EUR Euro