5 cech dobrego kombinezonu do spania dla dzieci

Dzieci śpią przez długi czas, dlatego zapewnienie im komfortu w tym czasie jest niezwykle ważne. Poza dbałością o odpowiednie otoczenie: łóżeczko, materac i pościel, warto zwrócić uwagę na odpowiednie ubranko do spania. Kombinezon jest dla dzieci świetną piżamką. Podpowiadamy, co powinien mieć taki kombinezon, aby zapewnić wygodny, niczym nieprzerwany sen.

1. Materiał

Materiał z którego wykonany jest kombinezon do spania dla dzieci musi być oddychający i miękki. Najlepiej sięgać po przyjemne w dotyku dzianiny z włókien naturalnych: bawełny, cienkiej wełny lub lnu, czasami z małą domieszką elastycznych włókien syntetycznych. Maluszki dobrze czują się w bardzo delikatnych, miękkich, dobrze układających się ubrankach, a takie cechy mają materiały naturalne. Skóra w nich oddycha, więc dziecko nie przegrzewa się i nie poci w trakcie snu.

2. Jakość wykonania

To, w jaki sposób uszyte jest ubranko, ma szczególnie duże znaczenie w odzieży niemowlęcej. Wystające nitki czy wypukłe lub nierówno nabite napy do zapinania kombinezonu do spania dla dzieci mogą skutecznie przeszkadzać maluchowi w zaśnięciu. Szwy powinny być płaskie, słabo wyczuwalne, nitki nie powinny wystawać, a każdy element, od ściągaczy, rękawków po napy, musi być trwale przyszyty i przytwierdzony do piżamki.  

3.  Swoboda ruchów

Kombinezon do spania dla dzieci musi być przede wszystkim komfortowy, dlatego nie powinien ograniczać swobody ruchów. Należy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego fasonu oraz rozmiaru. Zbyt ciasny i krótki będzie „ciągnął” dziecko, za duży może się zawijać i przeszkadzać mu w zaśnięciu. Świetnie sprawdza się kombinezon bez stópek, za to ze ściągaczami na końcu nogawek i rękawów.

4. Wygoda ubierania

Im mniej czasu zajmuje ubieranie, tym lepiej. Niemowlęta często nie lubią tej czynności i są bardzo ruchliwe, co jest dodatkowym wyzwaniem. Rozpięcie kombinezonu do spania dla dzieci powinno sięgać od szyjki przynajmniej przez cały tułów dziecka. Najwygodniejszym sposobem zapięcia są napy, które można zatrzasnąć nawet „w biegu”.

5. Odpowiednio do temperatury

Grubość kombinezonu do spania dla dzieci powinna być dobrana do temperatury panującej w sypialni oraz panującej pory roku. Zimą, przy większych chłodach można z powodzeniem sięgnąć do dresówkę drapaną lub cieplejszą pętelkową, latem zaś po dzianinę typu jersey. Komfort termiczny na bardzo duży wpływ na spokojny sen i łatwe zasypianie. 

  

Dodaj komentarz

WALUTA/CURRENCY/DIE WÄHRUNG
PLN Złoty polski
EUR Euro